Pomníky / Pomníky a památníky
Hrobka postavená v Prachaticích, vyrobená z žuly Himalaya

Pomníky s tradicí

Zajišťujeme kompletní práce při stavbě nových pomníků i renovaci starých. Konzultace na místě, nezávazná cenová nabídka a grafický návrh je u nás samozřejmostí. Většinu pomníků vyrábíme kompletně na zakázku. Vybrat si můžete z různých tvarů nápisových desek, materiálů (včetně jejich kombinací), typů písma, ornamentů, doplňků a dalších. Dále nabízíme okrasné drtě, krycí desky, sekání nápisů (i přímo na hřbitově) a jiné.

FOTOGALERIE

Pro ukázky námi realizovaných pomníků klikněte na některou z následujících kategorií

Fotogalerie urnových hrobů

Urnové hroby

Kliknutím zobrazíte galerii

Zobrazit
Náhrobní kameny jednohrobů pro vaší inspiraci

Jednohroby

Kliknutím zobrazíte galerii

Zobrazit
Pomníky inspirace, dvojhrob v Prachaticích

Dvojhroby

Kliknutím zobrazíte galerii

Zobrazit

VELKÝ VÝBĚR ZPRACOVÁNÍ

PAMÁTNÍKY

Především v poslední době naše firma realizovala stavby či opravy památníků. Například v září 2013 byl v Chrobolech u Prachatic znovuodhalen Pomník padlým v 1. světové válce, který jsme zhotovili podle fotografie původního (po 2. světové válce zničeného) pomníku.

V roce 2018 jsme ke 100. výročí ukončení Velké války zhotovili nový památník v Prachaticích. Ve stejném roce jsme provedli čištění pomníku Československých legionářů na hřbitově Père-Lachaise v Paříži.

Mezi další realizace patří: zhotovení nápisové desky pochodu smrti na Volarském hřbitově, zhotovení památníku československým legionářům ve Francii, nová nápisová deska a vyčištění pomníku padlých v obci Láz u Nové Pece. Velké zkušenosti máme také s čištěním a renovací litinových křížů a jejich podstavců.